Drogi prąd? Wcale nie będzie lepiej, ale wystarczy tylko - dla domu i ogrodu

dofinansowanie na fotowoltaikę toruń

Fotowoltaika w internetowej encyklopedii

Fotowoltaika (PV) – dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzani

Drogi prąd? Wcale nie będzie lepiej, ale wystarczy tylko - dla domu i ogrodu dofinansowanie na fotowoltaikę toruń
e prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów ogniwa

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m². Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Producenci umożliwiają nam dopasowanie dostępnych technologii

Dbanie o środowisko często wydaje się być poza zasięgiem naszych możliwości, ponieważ albo nasuwa mglistą wizję ludzi sprzątających tony plastikowych butelek z plaż gdzieś na drugim końcu świata, albo wręcz przeciwnie, wizję nas samych, poświęcających cenne minuty wolnego czasu na szukanie alternatywy dla ulubionych produktów, bo te które teraz kochamy są owinięte w niepotrzebną plastikową folię.
Można jednak dbać o naszą planetę, jednocześnie stawiając własną wygodę na pierwszym miejscu. Energia odnawialna jest rozwiązaniem zarówno ekologicznym, jak i niezwykle praktycznym, a pomysły, które sprawdzają się na skalę globalną, sprawdzą się także w naszym ogródku.
Producenci umożliwiają nam dopasowanie dostępnych technologii do codziennych potrzeb. Wybierając kolektory słoneczne możemy łatwo ogrzać np. wodę i cieszyć się nią podczas wieczornej kąpieli. Zamianę padającego na panele światła słonecznego w energię cieplną, możemy też wykorzystać jako wspomaganie istniejących już w naszym domu systemów ogrzewania.
Fotowoltaika również przetwarza promieniowanie słoneczne, jednak w ten sposób powstaje energia elektryczna, czyli prąd, który można bez problemu wykorzystać podpinając się każdego gniazdka w mieszkaniu. Około 80% całorocznej energii przypada na okres półrocza letniego, więc jeśli chcemy efektywnie wykorzystywać pogodę przez cały rok, warto rozważyć właśnie tę opcję.
Bez dodatkowego nakładu pracy nie tylko zmienimy środowisko na lepsze i czystsze, lecz także zyskamy spokój ducha i niezależność od lokalnego dostawcy prądu.



© 2019 http://dla-domu-i-ogrodu.blys.com.pl/